Rolety rzymskie są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do dekoracji okien w domach i mieszkaniach. Ten elegancki i funkcjonalny wybór łączy w sobie cechy zasłon i rolet, tworząc wyjątkowy styl, który pasuje do różnorodnych wnętrz. Czym dokładnie są rolety rzymskie i jak sprawdzą się we wnętrzu Twojego domu? Oto praktyczny przewodnik, który pomoże Ci dopasować stylowe dekoracje okien!

Czym są rolety rzymskie?

W przeciwieństwie do standardowych, swobodnie wiszących rolet, ich rzymski odpowiednik przyjmuje fantazyjne ułożenia. Podczas podnoszenia, rolety rzymskie formują się w równomierne, poziome fałdy. To sprawia, że wyglądają wyjątkowo i dodają wnętrzom stylu.

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie posiadają mechanizm z linką lub sznurkiem, co umożliwia ich podnoszenie i opuszczanie w kontrolowany sposób. Podczas podnoszenia, materiał rolety układa się w równe fałdy i marszczenia, co wygląda naprawdę efektownie i oryginalnie.

Do produkcji rzymskich rolet wykorzystuje się materiały różnorodne, o rozmaitych fakturach i strukturze. W zależności od Twoich potrzeb, materiał dopasowuje się do danego pomieszczenia według jego stopnia przepuszczalności światła. Warte uwagi są rolety z naturalnych tkanin, jak len, bawełna czy jedwab.

Dlaczego warto wybrać rzymskie rolety?

Niezaprzeczalnymi zaletami rolet rzymskich w oknach jest przede wszystkim ich elegancki, stylowy wygląd. Dodają wnętrzom klasy oraz przytulności. Rewelacyjnie zaprezentują się w stylistyce glamour, vintage, klasycznej bądź shabby chic.
Podobnie jak tradycyjne rolety, masz możliwość regulowania ich wysokości oraz dopasowanie ilości wpadającego przez okna światła dziennego do pomieszczeń. Z powodzeniem osłonią wnętrza przed wzrokiem ludzi z zewnątrz.

Możesz dopasować kolory, wzory i fakturę materiałów zastosowanych w rzymskich roletach do danego wnętrza. Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość zamówienia poduch, narzut czy obrusów z tego samego materiału, co rolety rzymskie. Taką opcję umożliwia sklep z dekoracjami okien OrzełDesign.pl.

Montaż i obsługa rolet rzymskich

Rzymskie rolety można zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz wnęki okiennej. Najlepiej skonsultować się wcześniej z montażystą rolet i przedstawić swoje oczekiwania oraz omówić ewentualne wątpliwości.

W zależności od zastosowanego materiału, możesz czyścić rolety za pomocą zwilżonej ścierki oraz delikatnego detergentu lub na sucho. Ważne, by nie stosować środków chemicznych zbyt mocnych, ostrych, które – zamiast wyczyścić rolety – staną się powodem powstania plam i przebarwień na tkaninach.

Jak wybrać idealne rolety rzymskie do wnętrza?

Dopasuj rolety nie tylko do kolorystyki oraz stylu pomieszczenia. Miej na uwadze również wybór odpowiednio dużych rolet do Twoich okien. Najlepiej, gdy pomiaru dokona specjalista od dekoracji okien – będziesz mieć pewność, że prawidłowo zdejmie miarę z okien, dzięki czemu gotowe rolety będą pasować jak ulał.

Rolety rzymskie to wyjątkowa i praktyczna dekoracja okienna, która łączy w sobie piękno z funkcjonalnością. tego typu rolety nie tylko dodają elegancji wnętrzu, lecz skutecznie służą do kontrolowania ilości światła słonecznego, jakie wpada do wnętrza oraz zapewniają prywatność.

Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem klasy i stylu w Twoim domu, rolety rzymskie staną się idealnym rozwiązaniem. Skonsultuj się z ekspertem, aby znaleźć najlepsze rolety dopasowane do Twoich potrzeb i gustu.

Orzeł Design
Co to są rolety rzymskie?